خانهسخن شما

بازگویی درد دل با جناب نمکی وزیرمحترم بهداشت ودرمان

خبر کوتاه است هر چند مبلغ آن گزاف تهدید شدم ، عقب نشینی نمی کنم یک میلیارد و سیصد میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی رفته و هنوز دقیقا معلوم نیست چه کسی برده است ( افشاگری وزیر بهداشت آقای دکتر سعید نمکی از وجود دو کانون فساد )

خبر کوتاه است هر چند مبلغ آن گزاف
تهدید شدم ، عقب نشینی نمی کنم یک میلیارد و سیصد میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی رفته و هنوز دقیقا معلوم نیست چه کسی برده است ( افشاگری وزیر بهداشت آقای دکتر سعید نمکی از وجود دو کانون فساد )
قوه قضا کجاست ؟ چرا نباید به این ادعا رسیدگی شود تا معلوم گردد آیا واقعا این ادعای وزیر اتفاق افتاد و یا بقول امروزی ها تضعیف نظام و تشویش اذهان عمومی است؟. چرا با این گونه خبرها افکار عمومی را مشوش میکنند خبر رانشر می دهند و بعد از کمی کلا خبر با پیرامون آن بدست فراموشی سپرده میشود ولی با انباشته شدن این گونه مطالب دیوار بی اعتمادی مردم بلند میشود ودر بزنگاه های حساس مردم پشت مقامات را خالی می کنند و در کل به نظام آسیب می رسانند .
با یک جمع بندی تحلیل خبر اینگونه میشود . آیا میشود باور کرد که بودجه مصوب به حساب وزارت بهداشت واریز شده و وزارت با کسانی برای واردات دارو و….قرار داد بسته باشد و نام شرکت وارد کننده با مشخصات آدرس و مدیریت عامل آن نامشخص باشد ؟ در صورتی که واریز بودجه به وزارتی امور مالی آن وزارت از آن اطلاع کامل دارد ،و نوع قرار داد برای واردات و نام شرکت و فرد وارد کننده کاملا مشخص است و تمامی این امور را از حراست و تا وزارت امنیت کشور اشراف کامل دارند لذا معلوم نبودن اینکه چه کسی برده است به یک بازی و شوخی شبیه است ، آیا فکر می کنید مردم اینقدر ساده هستند که این حرفها را باور کنند .
دومین قسمت گفتار جناب وزیر که با تیتر درشت در صفحه اول روزنامه ارگان رسمی دولت ( ایران ) دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸ عنوان شده : تهدید شدم. این یعنی چه ؟ چرا این را به مردم گزارش می دهند آنجا که باید گزارش کار به مردم داده شود سکوت اختیار می کنند ولی آنجا که نیاز به گزارش نیست داد و فغان راه می اندازند و افکار ملتی را به هم می ریزند آقایان مردم کم مشکل ندارند که اینگونه خبرها را هم به اضافه می کنید قوه قضا هست برای رسیدگی به همین گونه موارد بدون خبر سازی دعوی را به آنجا بکشانید، پیگیری کنید. عنوان این گونه خبر شائبه بی اعتمادی شما به دستگاه قضا را در اذهان متبادر می سازد . جناب وزیر حال که لب به سخن باز نمودید بگویید در مملکتی با وجود این همه ادارت پلیسی و امنیتی چه کسی ویا کسانی هستند که یک وزیر را تهدید می کنند و مسئولین امنیت کشور بدان بی تفاوت هستند ؟
جناب وزیر
آنچه گفتید سخن شماست
آنچه گفتم برداشت من از سخن شما می باشد من در فکر این نیستم که نیت شما از این سخنان چیست خروجی سخن شما این است که من ومانند من از آن برداشت می کنند.
آقای وزیر ما همان مردم هستیم که در روز نیاز میشویم ملت فهیم ولی امروز چقدر ما را عقب افتاده فرض کردید که باید داستان شما را به راحتی قبول کنیم .
من فکر نمیکنم اگر این داستان درست باشد آنان که این مبلغ را از شما ، و زیر مجموعه شما ربودند انسانهای زیرکی باشند بلکه از زاویه دیگر باید بدان نگریست که چقدر شما، و زیر مجموعه شما ساده و نابلد هستید که این اتفاق افتاد. چه در دوره وزارت شخص شخیص شما باشد و چه در وزارت وزیر قبلی .لطفا، لطفا قبل از اینکه این گونه خبر را برای ملت باز گو کنید کمی فقط کمی به عواقب گفتار خود فکر کنید که چه ضربه ای به افکار و اعتماد ملت می زنید .
صفاری ۲۴ تیر ۹۸

 

برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن