خانهسخن سردبیر

پاسخ محسن هاشمی به سخنان فتاح درباره‌ی کاخ نشینی مرحوم هاشمی

پاسخ محسن هاشمی به سخنان فتاح درباره‌ی کاخ نشینی مرحوم هاشمی و پاسخ مسعود مویدی به اظهارات محسن هاشمی درباره قرار و مدارهای اول انقلاب و امروز

محسن هاشمی در توئیترش در پاسخ به اظهارات فتاح در مورد کاخ نشینی پدرش پاسخ داد و نوشت: این حرکت کاملا انحرافی و تخریبی و تنها برای تبلیغات و انتخابات بود، البته فکر نمیکنم منظور آقای فتاح تخریب بوده؛ بلکه از صحبت ایشان سوءاستفاده شده است. محسن هاشمی ادامه داد: ممکن است ایشان نمی‌دانسته که در طول ۴۰ سال، بیست‌و‌خرده‌ای سال قوه قضائیه در کاخ مرمر بوده است و در همه سال‌های پس از انقلاب، مقاماتی که مسئولیت‌های حکومتی داشته و دارند، در کاخ‌های بازمانده از دوره پهلوی مستقر هستند.

محسن هاشمی در حساب توئیتر خود همچنین توضیح داد: مثلا محوطه ریاست‌جمهوری از قدیم معروف به کاخ سفید بود که آقای روحانی در آن مستقر است. یا کاخ شاهپورغلامرضا که قوه قضائیه در آن مستقر است. جاییکه آقای جهانگیری در آن مستقر و هیئت دولت تشکیل می‌دهد هم کاخ نخست‌وزیری بوده، پایین‌تر از آن کاخ فرح است که شورای نگهبان آنجاست.

پسر آیت الله هاشمی رفسنجانی در تویئتی دیگر نوشت: در کاخ مرمر بعد از انقلاب اولین‌بار قوه قضائیه در آن مستقر شد، آقایان صانعی و موسوی‌اردبیلی و یزدی تا سال ۷۴ یا ۷۵ در همین کاخ مستقر بودند؛ بعد از آن، چون این کاخ به ترمیم نیاز داشت، قوه قضائیه جابه‌جا شد و به کاخ شاهپورغلامرضا رفت.

او در توئیتر دادمه داد: پس از فوت آیت الله هاشمی، آقایان موحدی و هاشمی‌شاهرودی به مرمر رفتند، یعنی تا حدود یک و نیم سال بعد از فوت حاج آقا. پس از آن، مجمع به مجلس قدیم نقل مکان کرد. ادعای زندگی پدرم در کاخ مرمر هم کذب است.
_________________________
مسعود مویدی(سردبیر خط سوم):

قرار بود پس از انقلاب بساط کاخ نشینی جمع شده و کوخ نشینی جایگزین آن گردد. البته افراط و تفریط هر دو محکوم به فناست، اما اگر از کاخ نخست‌وزیری فاکتور بگیریم، ظاهرا کاخ‌های محدود به خاندان پهلوی پس از انقلاب در بین خاندان‌های متفاوتی پس از انقلاب تقسیم شده است.

علی برکت الله

برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن