بین المللیخانه

واکنمالزی به توقیف کشتی سوخت قاچاق توسط سپاه

وزارت امور خارجه مالزی در حال احراز هویت یک کشتی و گروه کارکنان ۱۶ نفری آن است که توسط مراجع قانونی ایران، روز گذشته، در تنگه هرمز به اتهام حمل سوخت قاچاق توقیف شد.

وزیر امور خارجه مالزی گفت که سفارت این کشور در تهران در حال جمع‌آوری اطلاعات درباره هویت کشتی توقیف‌ شده در ایران و کارکنان آن است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا از روزنامه مالزیایی نیو استریت تایمز، وزارت امور خارجه مالزی در حال احراز هویت یک کشتی و گروه کارکنان ۱۶ نفری آن است که توسط مراجع قانونی ایران، روز گذشته، در تنگه هرمز به اتهام حمل سوخت قاچاق توقیف شد.

داتوک صیف‌الدین، وزیر امور خارجه مالزی در این باره گفت که سفارت این کشور، در ایران، در حال کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این موضوع است.

او بیان کرد: ما اطلاعاتی به دست آورده‌ایم اما باید راستی‌آزمایی شود. هویت این افراد مالزیایی باید تایید شود.
وزیر امور خارجه مالزی افزود: بیانیه‌ای رسمی، بعدا، از سوی ویسما پوترا[وزارت امور خارجه مالزی] در این باره منتشر خواهد شد.

اظهارات وزارت امور خارجه مالزی در پی این مطرح می‌شود که، روز گذشته، پاسداران منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه یک میلیون و ۳۱۲ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف کردند.

فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه پاسداران در این خصوص گفت: سوخت‌های قاچاق روز گذشته(نهم دی ماه) از یک فروند کشتی، در ۱۵ مایلی جنوب جزیره بوموسی کشف شد.

سردار علی عظمایی در این رابطه افزود: در این رابطه ۱۶ خدمه کشتی که تبعه کشور مالزی هستند، دستگیر شدند.

برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن