خانهسخن سردبیر

تاملی بر عملکرد ضعیف آقای فرماندار در ماهشهر

در ارتباط با سخنان اخیر آقای فرماندار و چهره‌ی حق به جانب گرفتن وی درباره‌ی دلایل خشونت اعمال شده در ماهشهر چند پرسش داشتم که اینجا مطرح می‌کنم. امیدوارم پاسخگو باشند.

جناب آقای بیراموند فرماندار محترم ماهشهر

سلام علیکم
احتراما به استخضار می رساند میان سخنان شما درباره‌ی علل خشونت اعمال شده در ماهشهر و گفته‌های هم‌وطنان عزیز ماهشهری که نه تجزیه‌طلب هستند و نه بدخواه و از طرفی بیش از سهم خود بابت نظام هم هزینه داده اند، تناقضات بسیار است. تناقضاتی که هر انسان بالغ و عاقل را به فکر فرو می‌برد.

مواردی همچون:

۱: حسب سخنان یکی از روحانیون این شهر که پیشتر از فرماندهان و مدیران ارتش جمهوری اسلامی هم بوده و امروز نیز درد نظام، اسلام و ام‌القرایش را دارد، ماموران، مجروحان ماهشهری را به حال خود رها می‌کردند تا جان به جان آفرین تسلیم کند. پاسخ شما به این ادعا چیست؟ قبول دارید چنین کاری مصداق بارز جنایت علیه بشریت و حتی جنایت جنگی نیست؟ کجای دین خدا و کدام سخن رسولش چنین توصیه‌ای کرده است؟
۲: بر اساس فیلم‌های منتشر شده ماموران نیروی انتظامی ماهشهر به مجروحان تیر خلاص می‌زدند. چرا؟ کجای دنیا به معترضین هم‌وطن تیر خلاص زده‌اند؟
۳: چرا و با کدام استدلال محکمه پسند ماموران امنیتی و لباس شخصی و نیروی انتظامی به خانه روحانی مذکور در بالا حمله کرده و تمام زندگی‌اش را نابود می‌کنند؟ او چه کرده بود؟ اگر نقدی داشته که باید عرض کنم آیینه بزرگترین منتقد هر انسان است. بد کرده می‌خواسته آیینه‌ی نظامش باشد؟  ماموران شما به مادر پیر و بیمار وی نیز رحم نکرده، پایش را شکستند. ای وای بر ما. اینجاست که باید وااسلاما سر داد. براستی علت چه بود؟ چرا پس از ویران کردن زندگیش از وی دلجویی نشده است؟ گناه خانواده این روحانی چیست؟ جناب فرماندار شما بفرمایید زندگی چند خانواده در ماهشهر اینگونه شده است؟
۳: آقای بیراموند شما در دو روز نخست اعتراضات ماهشهر گوشی موبایل را خاموش کردید، چرا؟ علت خاصی داشت؟ آیا جنابعالی به عنوان فرماندار می‌بایست حضور فعال در صحنه داشته باشید و یا …؟
جناب آقای بیراموند دین مبین اسلام دین رفعت، رحمت و رحمانیت است. دینی‌ست که توصیه می‌کند در مواجهه با اسیری که در دست توست مدارا پیشه کن. رسول اکرم و امامان شیعه‌ی ما چنین می‌کردند. ما نیز باید چنین کنیم. آنها با اسرا چنان برخورد کردند که دشمنان دیروز، به دوستان امروز تبدیل می شدند. مگر در فتح مکه پیامبر اسلام نفرمودند هر که در خانه‌اش بماند امان است. خانه ابوسفیان در امان است. مگر پیامبر ما در قبال بی خبری که بواسطه‌ی غیبت آن یهودی که هر روز وی را با سنگ میزد، دل‌نگران نشد و پرسشو جو نکردند تا از وی و احوالش مطلع شدند!
آری ایشان پیامبر بود و خاص ، اما ظاهراً جنابعالی هم خاص هستید.
اگر مسلمان هستید و مسلمانی را درک کرده‌اید، اگر انسان هستید و انسانیت را فهمیده‌اید درب منزل تک تک کسانی را که به ناحق زندگی‌شان در این شلوغی ها از بین رفته را زده و پس از جبران خسارت حتما دلجویی کنید.
سخن آخر:
متاسفانه عملکرد فوق‌العاده غیرحرفه‌ای و ضعیف شما در ماهشهر دنیایی از بغض و کینه را در دلها ماهشهری‌ها شکوفاند، عملکردی که مصداق بارز ضدیت شما با نظام است. البته مدیر ضد نظام و انقلاب در بدنه‌ی مدیران ما بسیار زیاد است.
جناب بیرامدند با مردم صادق باشید تا صداقت ببینید، انسان باشید تا انسانیت ببینید. این مردم در ماهشهر که به ناعادلانه‌ترین شکل ممکن زندگی‌شان نابود شد، بسیار ناراحت و خشمگین هستند. امیدوارم در روزهای آینده ماهشهری های ایرانی و ایران دوست به ما زنگ زده و خبر قبولی اشتباه از جانب شما و اقدامات تان در جهت جبران جبران گذشته را به ما اطلاع دهند.
ما همچون چشم عدالت عملکرد شما را نظاره‌گر هستیم.

برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن