آیا می دانستید؟

مرورگر فایرفاکس خود را همین حالا آپدیت کنید!

قابل توجه کسانیکه از فایرفاکس استفاده می‌کنند. یادداست زیر خوانده و پس از آن حتما فایرفاکس خود را بروزرسانی کنید

وزارت امنیت داخلی ایالات متحده به کاربران توصیه کرده است که در سریع‌ترین زمان ممکن مرورگر فایرفاکس خود را به‌روزرسانی کنند. در اوایل هفته هشدارهای کمی درست پس از آنکه موزیلا تو آپدیت امنیتی مهم را منتشر کرد، دریافت شد. اما حالا طبق گفته آژانس امنیت سایبری و زیرساخت (CISA) حفره امنیتی موجود می‌تواند در سیستم‌های آسیب دیده به هکرها اجازه دهد کنترل را در دست بگیرند.

ظاهراً موزیلا از این نقض امنیتی که مرورگر فایرفاکس را معرض حمله قرار داده است، اطلاع دارد. سخنگوی موزیلا در بیانیه‌ای که به وبسایت Engadget ارائه شده است گفته:

در روز سه‌شنبه، ۷ ژآنویه ۲۰۲۰ شرکت امنیتی چینی Qihoo 360 از یک آسیب پذیری گزارش داد که به عنوان بخشی از حملات هدفمند در یک شبکه محلی استفاده شده بود. ما شروع به انتشار آپدیت‌های فایرفاکس کردیم تا این آسیب‌پذیری امینتی را تا صبح روز بعد برطرف کند.

اگر همه این ماجرا برای شما آشنا به نظر می‌رسد، دلیل آن اینست که این سومین نقض امنیتی موزیلا در مرورگر فایرفاکس است که در کمتر از یک سال کشف شده. تابستان گذشته موزیلا دو باگ مهم در کمتر از یک هفته در مرورگر محبوب خود پیدا کرد که هر دوی آنها به‌صورت جدی مورد سوءاستفاده قرار گرفته بودند.

هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که آسیب پذیری فعلی فایرفاکس چگونه مورد سوءاستفاده قرار گرفته است. اما موزیلا برای جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی همین حالا نسخه ۷۲٫۰٫۱ فایرفاکس یا ۶۸٫۴٫۱ ESR را دانلود کنید.

برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن