خانهسخن سردبیر

سخنی در باب مصاحبه اخیر محمد عطریانفر با خبرگزاری تسنیم

محمد عطریانفر از اعضای برجسته حزب کارگزاران سازندگی است. وی به همراه آقایان حجاریان و ابطحی سه بازداشتی در سال ۸۸ بودند که تن به مصاحبه بر علیه جنبش سبز و رهبران آن دادند.

سخن قدیمی‌ها را باید با طلا نوشت.
چه زیبا گفته‌اند: هر دم از باغ بری می‌رسد
تازه‌تر از تازه تری می‌رسد
محمد عطریانفر از اعضای برجسته حزب کارگزاران سازندگی است. وی به همراه آقایان حجاریان و ابطحی سه بازداشتی در سال ۸۸ بودند که تن به مصاحبه بر علیه جنبش سبز و رهبران آن دادند.
البته صرف مصاحبه تحت فشار و شکنجه آنگونه که صفایی فراهانی در مصاحبه با حسین دهباشی نقل می‌کند قطعا فاقد ارزش و اعتبار است. مشکل من نیز آن مصاحبه‌ها نیست، هر چند در میان تعداد بیشماری که در آن سال بازداشت شدند از این سه چهره مصاحبه تلویزیونی پخش شد. مشکل از جایی هویدا میشود که محمدعلی ابطحی خارج از زندان نیز بر گفته‌های خود صفحه گذاشته و با تمیز دادن محمد خاتمی از باقی کسانی که بر علیه‌شان اعتراف کرده، بر گفته‌هایش همواره مهر تایید زده است. عطریانفر نیز از این قاعده مستثنی نیست. وی پس از آزادی، داوطلبانه به دیدار برخی از روحانیون اصولگرا همچون مرحوم آیت الله خزعلی میرود و در معیت ایشان بر این موضوع که تقلب نام یک اسم رمز بوده و انتخابات ۸۸ در سلامت کامل شکل گرفته است، تاکید می‌کند.
ظاهراً چرخش به سمت قدرت گفتمان اصلی کارگزاران شده است. شاید از روز نخست نیز اعتدال را چنین تفسیر کرده‌اند و ما متوجه نشدیم.
این‌بار نیز محمد عطریانفر در مصاحبه اخیرش با خبرگزاری تسنیم اولا از عملکرد غلامحسین کرباسچی که زودتر از دادگاه برای نجفی حکم صادر کرده، دفاع می‌کند و در شرایطی که طیف وسیعی از اصلاح‌طلبان از انتخابات آزاد سخن می‌گویند و منتقد تفسیر مطلوب شورای نگهبان از قانون انتخابات و شکل‌گیری نظارت استصوابی هستند، او از این عملکرد دفاع می‌کند. حال باید محمد عطریانفر پاسخ دهد که توجیه‌اش در قبال ردصلاحیت بسیاری از نخبگان سیاسی چیست و چرا شورای نگهبان آنها را رد صلاحیت کرده است.
خوب است عطریانفر به درجه سخنگوی شورای نگهبان نائل شده و در مقابل محمدرضا خاتمی و ادعای تقلب ۸ میلیونیش و ردصلاحیت شدگان ادوار مختلف انتخابات پاسخگو باشد‌.
محمد عطریانفر، محمدعلی ابطحی و … مصادیقی هستند که امروز من معتقد این جمله را باید با طلا نوشت:
هر دم از این باغ بری می‌رسد
تازه تر از تازه تری می‌رسد

مسعود مویدی

برچسب ها

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن