خانهسیاسی

سخنان ساختارشکنانه یک دانشجو در مقابل رییس قوه قضاییه

فیلم سخنان شجاعانه یک دانشجو و مفتضح‌کردن رئیسی در دانشگاه تهران؛عکس خمینی و خامنه‌ای را پایین بکشید

در کلیپی که از جلسه حضور رئیسی در دانشگاه تهران منتشر شده است، یک دانشجو در حضور رئیسی پشت تریبون رفت؛ اما با وجودی‌که عوامل نهادهای حراست مانع از صحبت‌های او می‌شدند، در شروع گفت: «من دو تا شکوه دارم. من می‌گویم که اگر ما به امیر المومنین باور داریم، این عکس‌های امام (یعنی خمینی) و آقا (یعنی خامنه‌ای) را بکشید پایین؛ این کار شاه است.»

این دانشجو جمله معروف علی بن ابی طالب را به رئیسی یادآوری می‌کند که گفته است: «العدل اساس الملک؛ یعنی عدالت جزء پایه‌های مملکت‌داری است.» با آنکه نفرات حاضر در سالن دست‌چین شده و اغلب از عوامل بسیجی بودند، عده‌ای با کف زدن او را تشویق کردند. او در ادامه صحبت‌ خود گفت: «آقای رئیسی! نمی‌شود نظام عوض بشود، ولی در همان فرم‌های قبلی عکس شاه را جابجا بکنند و عکس امام را بزنند آن بالا.»

ابراهیم رئیسی در این لحظه وارد سخنان دانشجو و گفت:

«آقا! شاه طاغوت بود، امام حرف خدا را می‌زند؛ رهبری (خامنه‌ای) حرف خدا را می‌زند.»

آن دانشجو در پاسخ به رئیسی گفت: «اگر آنها حرف خدا را می‌زنند، پس حرف خدا را جای عکس آنها بزنیم.» رئیسی که در تناقض بزرگی به تله افتاده بود، از سر استیصال گفت: «خود اینها (منظور خمینی و خامنه‌ای است) جلوه‌ای از حرف خدا هستند.»

زمانی‌که بیسجی‌های حاضر در جلسه با شعار دادن حرف او را قطع می‌کردند، او رو به رئیسی کرد و گفت: «خوب حرف خدا می‌زند! بگذارید من حرفم را بزنم. من بر مبنای حرف امیرالمومنین نزد «رئیس عدلیه» از خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی شکایت می‌کنم و به حکم امیرالمومنین می‌خواهم در مجمع عمومی که مردم باشند، بسیجی‌ها هم باشند؛ ولی همانطور که در خیابان هستند. ۹۹درصد چادری ویک درصد غیر چادری نباشد، همانطور در خیابان جمهوری کنار بیت رهبری که رهبری پاسخگو باشد نسبت به مردم و به همه چیز شفاف باشد. اگر هم می‌گویند مسئولین پاسخگو باشند، خودش اولین پاسخگو باشد. »

برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن