خانهسخن سردبیر

نقدی بر موضع اخیر عطاالله مهاجرانی در قبال سپاه و اصلاح‌طلبان

‌نقدی بر موضع اخیر عطاالله مهاجرانی در قبال اصلاح‌طلبان و سپاه
مسعود مویدی

جناب عطاالله مهاجرانی درباره گذشته روابط اصلاح‌طلبان و سپاه پاسداران در داخل کشور و موضع اخیر آمریکا در قبال سپاه و قرار دادن نام این سازمان در لیست حامیان تروریست‌ می‌فرمایند: پس از قرار گرفتن نام سپاه در لیست حامیان تروریست توسط آمریکا اصلاح‌طلبان از موضع گذشته خود بازگشته و تلویحا می‌فرمایند که از این سازمان حمایت کردند.
بدتر از آن هم آنکه به گونه‌ای مهاجرانی‌وار این اعتراض را به اصل امنیت ملی و به دخالت سپاه در کردستان عراق و جنگ مقابل تروریست و داعش گره میزنند، تو گویی که اعتراض اصلاح‌طلبان به اتخاذ جنگ سپاه در مقابل تروریست است.

پاسخ من به جناب مهاجرانی؛

جناب مهاجرانی، شما را نمی‌دانم اما روال طبیعی در هر خانه‌ای بدین شکل است که دعوای اعضا درون یک خانه، به افراد بیرون خانه و خانواده ارتباطی ندارد.
عقل سلیم و دانا هرگز دعوای درون خانواده را به بیرون خانواده بسط نمی‌دهند.

اختلافات اصلاح‌طلبان، تحول‌خواهان و کلیه معترضین به عملکرد سپاه در داخل کشور نیز بحث درون خانه است و ارتباطی به خارج آن ندارد. حکایت آنچه در این روزها، آمریکا در قبال سپاه کرد نیز نوعی حرکت مداخله جویانه است، دقیقا مصداق دخالت افراد غریبه در اختلاف میان اعضا یک خانواده در خانه است

 

کاملا طبیعی‌ست که کلیه احزاب، تشکل‌ها و نیروهایی که خود را ملتزم به قانون اساسی جمهوری اسلامی می‌دانند و در عین‌حال بر عملکرد سپاه نقد داشته‌اند، در قبال موضع اخیر آمریکا درباره سپاه با دیگر گروهها همراه شده و گونه‌ای صدای اعتراض خود را یکصدا به گوش دیگر کشورها برسانند.

لذا از جنابعالی خواهشمند هستم که مغلطه نفرموده و اینچنین تصویر نکنید که اصلاح‌طلبان از موضع گذشته خود بازگشته‌ و مجددا حامی سپاه شده‌اند.

جناب عطاالله مهاجرانی، اعتراض و انتقاد به عملکرد سپاه در داخل کشور جای خود و یک‌صدایی در اعتراض به عملکرد آمریکا در قبال سپاه جای خود.
امیدوارم زین پس مهاجرانی‌وار در پی توجیه عملکرد برنیایید.
مسعود مویدی
۲۰ فروردینماه ۹۸

برچسب ها

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن