خانهسیاسیویژه ها

سومین نشست دبیرکل سازمان آبان، دکتر امیراحمدی با اتاق شیشه‌ای

خلاصه سخنان دکتر هوشنگ امیراحمدی دبیرکل سازمان آبان در سومین نشست اتاق شیشه‌ای

دکتر هوشنگ امیراحمدی : اکبر قهاری را ظریف به ایران برد و او با هواپیمای اختصاصی روحانی(ریاست جمهوری) و به همراه شخص رییس‌جمهور به نیویورک بازگشت.

دکتر هوشنگ امیراحمدی در گفتگو با دکتر عبدالرضا داوری در برنامه اتاق شیشه‌ای گفت: هدف ما تخریب آقای ظریف نیست، هرچند انتقادهای جدی به او دارم و اعتقاد دارم بخوبی از منافع ملی کشور دفاع نکرده است. حرفهای من درباره ایشان و نایاک به عنوان تاریخ شفاهی گفتم که مردم بدانند. فقط ۱۰ درصد دانسته ها را گفتم.

دوستی داشتم بنام “اکبر قهاری” که پسر آقای ظریف در کارخانه او کار می کرد. این آدم یکی از اعضای شورای آمریکاییان – ایرانیان بود. اینها جریانی درست کردند که برای برخی سناتورهای دموکرات پول جمع می کردند. عشق آقای ظریف به دموکراتها از آنجا شروع شد.

یکی از آن سناتورها “رابرت منندز” بود. او دشمن درجه یک ایران در تمام دنیا بود. تقریبا تمام تحریم های ایران از طریق او می آمد. قهاری برای او پول جمع می کرد.

آدم بزرگتری که دولت روحانی در نظر داشت همین قهاری بود. او از دوستان نزدیک ظریف بود که او را به روحانی معرفی کرد و پسر آقای ظریف هم کارمند قهاری بود و برای او کار می کرد.

(داوری: اکبر قهاری قبل از انقلاب عضو یکی از سازمانهای فراماسونری بوده و به خانم اشرف پهلوی هم بسیار نزدیک بوده است بعد از انقلاب هم از نیروهای بسیار نزدیک به حزب دموکرات آمریکا بوده و لابی جمع آوری حمایت مالی بعضی از نیروهای حزب دموکرات از جمله خانم هیلاری کلینتون بوده است ؛ ایشان در آیپک که لابی نزدیک به اسرائیل است کمیته اقدام ایرانی راه اندازی کرده است)
دکتر امیراحمدی: آقای داوری من نمی‌دانم چرا این مطالب را عنوان می‌کنید. من مسولیت این سخنان را نمی‌پذیرم. سخن من درباره آقای قهاری همانی بود که خودم گفتم. در ارتباط با فراماسونری بودن و ارتباط با اشرف پهلوی باید بگویم متاسفانه مرحوم قهاری در میان نیست تا از خود دفاع کند. لذا من فقط بر آنچه خودم گفتم تاکید دارم.
دکتر امیراحمدی: خود قهاری به من گفت: وقتی که ظریف وزیر شد همان اوایل ترتیبی داد که قهاری خیلی خصوصی و زیرزمینی به ایران برگردد . جلساتی در ایران داشت و جالب این است که همان هواپیمایی که آقای روحانی را می آورد به نیویورک ، قهاری هم با همان هواپیما می آید. من بیش از این هیچ مسئولیتی را نمی خواهم بپذیرم.
(داوری: سوابق آقای قهاری در اسنادی که الان در اینترنت در مجله دوران منتشر شده است. همکاری ایشان با سناتور منندز را هم شما گفتید. حضور او در هواپیمای اختصاصی روحانی و … این را در بستر برجام چگونه باید تحلیل کرد؟)
حتما آقای ظریف و روحانی درباره ایشان باید تحقیقاتی کرده باشند و تائید کرده باشند شاید وزارت اطلاعات هم خبر نداشت؟
دکتر امیراحمدی: نمی دانم . تنها چیزی که من می گویم برای شفافیت همین بود که عرض کردم.
آقای روحانی آقای قهاری را بر می گرداند به ایران و با هواپیمایش هم او را می آورد به آمریکا و بعد از این جریان هم قهاری کماکان برای منندز کار می کرد و فعالیتش هم بیشتر شد.

دکتر امیراحمدی: در ارتباط با صحبت های جلسه اول در اتاق شیشه‌ای مهم این است که کسی حرفهای من را تکذیب نکرد.
دکتر امیراحمدی درباره واکنشها به گفتگوی قبلی او با اتاق شیشه ای هم گفت: مهم است که کسی حرف های من را تکذیب نکرد و آقای ظریف چنین کاری نکرد و وزارت خارجه هم گفت این حرفها مغرضانه است – وزارت یا ساکت است یا تکذیب می کند ؛ آقای ظریف می داند حرفهای من اطلاع رسانی است و مغرضانه نیست.

دبیرکل آبان: روزنامه دولتی ایران هم مطلبی نوشته و بنده را به گروه آقای احمدی نژاد وصل کرده و الان ثابت کرد که دلال رابطه است؛ این هم از کرامات شیخ است! این صحبتهای من هیچ ربطی به گروه آقای احمدی نژاد ندارد. این در حد من و در شان من نیست که از طرف آقای احمدی نژاد به من بگویند بیا در این برنامه این حرفها را بزن اگر اینطور بود اصلا نمی آمدم. رابطه من با آقای احمدی نژاد خیلی ساده است. در دوره خاتمی به من اصرار داشتند که ایران نیایم . هرگز در داخل ایران با احمدی نژاد دیداری نداشتم.

ورود من به مساله رابطه ایران و آمریکا به سال ۱۹۹۰ میلادی و دوره آقای هاشمی بر می گردد و لازم نبود که آقای احمدی نژاد به من بگوید وارد این کار شوم.

سال‌ها قبل به من اتهام زدند که دختر من پروژه ساخت یک هتل را در کیش در دست گرفته.
من تنها یک فرزند دارم و آن نیز دخترم است که در سال مدنظر کسانی که دخترم را متهم می‌کنند وی محصل بوده و فقط ۱۶ سال از عمرش می‌گذشته.
اتهام پروژه هتل به دختر من تف سر بالایی بود که مخالفان من مطرح کردند

در آن سالها من طرحی که داده بودیم که اگر اجرا می شد ، کیش به یک دبی کوچک تبدیل می شد . در آن طرح نیز من ۱۰۰ هزار دلار شخصا خرج کردم که بی نتیجه ماند.

هرگز در هیچ پروژه اقتصادی با آقای احمدی نژاد نبودم و من حتی پول یک شام هم شرمنده این آقایان نیستم.

حتی زمانی که پس از ۷ سال به دعوت رسمی آقای احمدی نژاد به ایران آمدم، تمام هزینه‌اش را شخصا پرداخت کردم.

حرفهای محمد قوچانی در روزنامه سازندگی درباره “انتقام من از برجام” کلا شارلاتان بازی است و از روزنامه رانتی ایران هم انتظاری جز این نیست.

من کسی هستم که باعث شدم نیمه شب سفارت آمریکا در عربستان(جده) را باز کنند و بدون حضور خانم فائزه هاشمی، مهر ویزا در گذرنامه وی بخورد.

حضور فائزه هاشمی در آمریکا در جهت عادی سازی روابط ایران و آمریکا بسیار مهم بود.

نسخه کامل این برنامه را از طریق لینک زیر مشاهده بفرمایید.

http://www.aparat.com/v/baFSw

 

برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن