خانهسخن سردبیر

سخنی با حسین الله‌کرم

 

جناب آقای دکتر سردار حاج حسین الله‌کرم
سلام علیکم
احتراما به استحضار می‌رساند، بر اساس ویدیویی که اخیرا از خود منتشر کرده و در آن تلویحا به مسدود شدن صفحه خود در اینستا اعتراض و شبکه اجتماعی جایگزینی را معرفی می‌نمایید و همچنین متنی که به پیوست آن ویدیو منتشر نموده‌اید شبهاتی برای من پیش آمده که با حضرتعالی در میان می‌گذارم.
۱: در بخشی از ویدیو می‌فرمایید؛ با توجه به قطع شدن برنامه شما در اینسنا، ادامه آنرا از طریق یوتیوب ادامه خواهید داد.
همانگونه که مستحضرید یوتیوب در ایران فیلتر است. از نگاه قانونگذار استفاده از شبکه های اجتماعی فیلتر شده همچون یوتیوب و بالطبع آن استفاده از فیلترشکن بر اساس مواد ۱، ۲۱، ۲۲ و بند پ ماده ۲۵ قانون جرایم رایانه‌ای مصوب سال ۸۸، جرم محسوب شده و از ۹۱ روز تا یکسال و یا ۵ تا ۲۰ میلیون تومان یا هر دو برای بار نخست محکومیت کیفری در نظر گرفته شده.
ان‌شاءالله که امت حزب‌الله خود‌ را جدای از مردم عادی ندانسته و بی‌قانونی را برای خود عین قانون نمی‌داند.
تصور بنده نیز چنین است که منظور شما از یوتیوب، آپارات بوده  که اشتباها بجای آن از یوتیوب نام می‌برید.

۲: در بخشی از ویدیو می‌فرمایید حضرتعالی بازنشسته سپاه و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی هستید!
یعنی از دو جا حقوق دریافت کرده و به گونه‌ای دو شغله هستید؟
بر اساس ماده ۲ قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل مصوب سال ۷۳ مجلس شورای اسلامی، پژوهش و تدریس در مراکز آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات، ممانعتی نداشته و قانون‌گذار آنرا بدون ایراد می‌داند.

در شرایط امروز  که متاسفانه بسیاری از مردم جامعه به دلیل مشکلات اقتصادی مجبور هستند دو یا سه شیفت کار کنند و یا تن به شغل دوم دهند، اینگونه رفتار عجیب نیست، اما بعید میدانم امت حزب‌الله که بناست تا الگو جامعه باشند، فقط با استناد به اینکه تدریس و تحقیق منع قانونی ندارد، از دو منبع مالی ارتزاق کنند.
به همین دلیل و به این واسطه که حضرتعالی مسوولیت شورای هماهنگی حزب‌الله را بر عهده دارید و با توجه به اینکه بسیاری از واجدین شرایط تدریس در دانشگاه و پژوهشگران نخبه و جوان به شغل‌های کاذب اشتغال داشته و یا بیکار هستند، برای شما و عزیزانی که رسالت خود امر به معروف و نهی از منکر مردم جامعه می‌داند پسندیده نمی‌دانم، با این توجیه که تدریس شما در دانشگاه منع قانونی ندارد، مشغول تدریس باشید، حتی بدون حقوق!

نکته آخر مهمتر از همه اینکه؛ جنابعالی در متن پیوست به آن ویدیو از خود با عنوان دکتر سردار الله‌کرم یاد می‌کنید.
تصور حقیر چنین است که جنابعالی به واسطه حفظ دست‌آوردهای نظام جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران مشغول بکار شدید که اگر اینگونه نبود به درجه سرداری هم نائل نمیشدید. بدون هیچ تردیدی عنوان سردار بر تمامی مراتب اجتماعی شما برتری دارد. به همین دلیل و بدون در نظر گرفتن غنای ادبیاتی استفاده از دو عنوان علمی و جایگاه اجتماعی، بفرمایید چرا عنوان دکتری را قبل از سرداری خود مطرح کرده‌اید؟
حاج حسین عزیز، همانگونه که امیرالمومنین علی (ع)، امام اول شیعیان و خلیفه چهارم اهل سنت، علی‌ست، روح‌الله الموسوی الخمینی معمار انقلاب، امام است و مهندس میرحسین موسوی نخست وزیر حضرت امام (ره)، میرحسین، شما نیز بجای دکتر سردار حسین الله‌کرم، همان حاج حسین قدیم بمانید که بسیار دلچسب تر است و مخاطبتان هم احساس نزدیکی بیشتری با شما خواهد داشت.
۳۱ فروردین ۹۸
مسعود مویدی

برچسب ها

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن