درباره ما

پایگاه خبری، تحلیلی خط سوم، توسط تعدادی از فرزندان انقلاب و با رویکرد آسیب شناسانه و بررسی ریشه‌ای مشکلات جامعه ایران و ایرانی با محوریت و مدیرمسوولی مسعود مویدی در سال ۱۳۹۶ و پس از انتخابات ریاست جمهوری راه‌اندازی شد.
علت انتخاب نام خط سوم برای این پایگاه این بود که ما معتقد بودیم جامعه از اصلاح‌طلبی و اصولگرایی در قالب گفتمان سیاسی رایج عبور کرده و زین پس جامعه با گفتمانی مواجه است که در آن دسته‌بندی های سیاسی گذشته معنای سابق را ندارند. به همین بهانه نام پایگاه خبری خود را خط سوم گذاشتیم.
در نخستین بررسی ریشه‌ای از تمامی نحله‌های فکری دعوت شد تا به این سوال مهم پاسخ دهند؛
برای مردمی که خواست تغییرشان در ۲۲ بهمن ۵۷ به ثمر رسید،  چه اتفاقی افتاد که در کمتر از یک دهه مجددا تغییر خواستند؟
نمود علنی این خواست در ۲ خرداد ۷۶ نمود عینی پیدا کرد. اما قبل از آن رای ۱۱ میلیونی بنی‌صدر در مقابل کاندیدای حزب جمهوری اسلامی و رای ۴ میلیونی احمد توکلی در برابر مرحوم هاشمی رفسنجانی از جمله مصادیق خواست  مردم برای تغییر است.
در فصل دوم برنامه‌ها نیز از کارشناسان (تمام نحله‌های فکری) پرسیدیم که چرا حلقه خودی‌های نظام هر روز تنگ‌تر شد. بدین معنا که اگر در ابتدای انقلاب حاکمیت با نهضت آزادی و نیروی ملی، مذهبی زاویه گرفت، در انتخابات انجام شده زاویه حاکمیت با رییس‌جمهور پیروز کاملا مشهود بود.
بررسی ریشه‌ای این دو موضوع در ۵۰ برنامه و در دو فصل گردآوری شده که همینک در آپارات و یوتیوب خط سوم در دسترس است.
در بدو راه‌اندازی اعلام کردیم که با این روش جامعه از اصلاح‌طلبان نیز عبور می‌کند و امروز باید خط سومی برای برون رفت از مشکلات پیدا کرد. از نظریه پردازان دعوت کردیم که تئوری و دکترین خود برای فردای بهتر ایران را ارائه کنند، که توسط تنی چند از فعالان و استادید دانشگاه ارائه شد.
هم اینک نیز در خط سوم فرزندان انقلاب و متولدین سالهای ۵۶ تا ۶۰ که در این پایگاه همکاری می‌کنند، همان مشی سابق را ادامه می‌دهند تا به سهم خود حرکتی ریشه‌ای برای ایران شأن انجام دهند.
در این مسیر نیاز به همراهی و حمایت شما عزیزان و بزرگواران ایران و ایرانی داریم و امیدوارم تنهایمان نگذارید.
برای دست‌اندرکاران خط سوم ارائه تبلیغات یا حمایت مالی در جهت پابرجا ماندن و ارایه مقالات و یادداشت های شما بزرگواران در جهت پربار شدن مطالب مصداق بارز حمایت و همراهی ست.

پایگاه خبری، تحلیلی خط سوم در تاریخ ۹۷/۱۰/۱۳ در معاونت مطبوعات وزارت ارشاد به شماره ۸۶۵۴۹ و با مدیرمسوولی مسعود مویدی ثبت گردیده است.

با تشکر از شما
مسعود مویدی
موسس و مدیرمسئول پایگاه خبری، تحلیلی خط سوم

دکمه بازگشت به بالا
بستن