خانهسخن سردبیر

به بهانه نامه احمدی نژاد: جناب آقای خاتمی رخصت دهید از شما عبور می کنیم!

سال گذشته در چنین شب هایی خطاب به سید خندانمان نوشتم: جناب آقای خاتمی رهبری بی مسوولیت هیچ است. اگر بنا باشد رهبر مسوولیت پذیر نباشد که خب همه رهبرند. در آن روزها از جانب بسیاری از دوستان مورد تندترین هجمه ها قرار گرفتم که سید مان مظلوم است و چه وو چه...؟

 

سال گذشته در چنین شب هایی خطاب به سید خندانمان نوشتم: جناب آقای خاتمی رهبری بی مسوولیت هیچ است. اگر بنا باشد رهبر مسوولیت پذیر نباشد که خب همه رهبرند. در آن روزها از جانب بسیاری از دوستان مورد تندترین هجمه ها قرار گرفتم که سید مان مظلوم است و چه وو چه…؟ من اگر سیدمان را هم اندازه دوستان، دوست نداشته باشم کمتر از آنها دوست ندارم. اما نقش دوست نادان را نیز بازی نمی کنم. آفتی که این روزها بیش ازحد در جبهه اصلاح طلبان به چشم می خورد. آنروز گفتم که در سال ۷۶ قرار گذاشتیم ایران برای همه ایرانیان باشد. آیا شد؟ نشد . قرار گذاشتیم تا به سوی عقلانیت گام برداریم. برداشتیم؟ نه تنها برنداشتیم که برخی از عقلایمان هم را هم از دست دادیم..
براستی از دوم خرداد ۷۶ تا به امروز با شعار قانون مداری چقدر توانستیم ظرفیت های تعطیل شده قانون اساسی را احیا کنیم.
رای ما به دوم خرداد و گفتمانی که در سال های بعد اصلاح طلبی نام گرفت رای بسیار کورکورانه اي بود. تجربه گواه این مدعاست. زیرا که مردم سالاری دینی پاسخش شد: در حکومت اسلامی مردم چه کارهستند! ایران نه تنها برای همه ایرانیان نشد که امروز اصرار داریم تا کسری از باقی مانده مسافران قطار انقلاب را نیز پیاده کنیم.خروجی” اصلاحات مرد پس زنده باد اصلاحات” حجاریان شد: محمود احمدی نژاد امروز. (شاید روزی هزاران بار باید شاکر باشیم که شعارهایی که باید از شما بشویم را از او می شنویم). نتیجه اصل اول اصلاح طلبی که همانا قانون مداریست شد بی قانونی! جذب حداکثری نتیجه اش شد نسل دوم ضد انقلاب، انقلابیون ۵۷ که امروز در تبعید و مهاجرت اجباری هستند و در نهایت اینکه اگر گفتیم قانون و تاکید کردیم که قانون بد از بی قانونی بهتر است، برای رفع و رجوع مشکلات بجای تکیه بر قانون کار به دریوزگی کشید.
جناب آقای خاتمی شما بفرمایید که تا چه زمانی حامیان شما باید در شبکه های مجازی و به عشق روی خندان سیدشان فیلم و کلیپ درست کنند، شما را ممنوع الخروج قلبها کنند و با خواندن رمز عملیات از جانب شما کاری تکرار نشدنی را به کرات تکرار کنند، اما از جانب شما هیچ حرکتی نبینند. اگر رهبر جریان اصلاح طلبی هستید که هستيد بفرمایید آیا وقت آن نرسیده تا درون این جریان نیز اصلاح آغاز گردد. آیا اینجا نیاز به خواندن رمز عملیات از جانب شما نیست؟ جناب آقای خاتمی اگر بر فرض محال امروز حضرتعالی مجددا زمام امور اجرایی کشور را در دست بگیرید، بفرمایید در بیست سال گذشته چه تعداد وزیر و وکیل تربیت کرده اید تا کابینه ای متفاوت از بیست سال قبل معرفی کنید؟ جناب آقای خاتمی از حال آسیب دیدگان و خانواده شهدای جنبش سبز خبر دارید؟ جناب آقای خاتمی هفت سال از حصر غیرقانونی شیخ اصلاحات، میردلها و بانوی سبز جنبش سبز گذشت. چند سال دیگر باید بگذرد تا شما برای رهایی آنها کاری کنید؟ جناب آقای خاتمی متاسفانه بسیاری از نیروهای خوب این جبهه یا ترک وطن کردند و یا منفعل شدند و جماعتی را به یک پست بخشداری فروختند. چه کسی مسوول چنین آسیب های بزرگی است. جناب آقای خاتمی مگر بنا نبود تا با چانه زنی از بالا و فشار از پایین و به مدد مطبوعات به سوی جامعه ای مدنی و عاری از خشونت برویم. رفتیم؟ نه تنها نرفتیم که جامعه هر روز رادیکال تر از قبل شد . تازه پس از بیست سال جناب ابطحی از برانداز نبودن اصلاح طلبان می گوید و مصطفی تاجزاده عزیز هم وقتی از حرکت های اجتماعی مردم حمایت می کند در آخر می گوید: … “این یعنی اصلاح طلبی”. تو گویی تازه به یاد افتاده تا کلید واژه های این گفتمان را برایمان تعریف کند. بدتر از آن اینکه: آن يکی برای رسیدن به پست وزارت خود را نفوذی جنبش سبز می خواند و دیگری از رفتار برادرانه زندانبانان در ایام زندان برایمان تعریف می کند. جناب آقای خاتمی امروز ظرفیت حضرتعالی به تنهایی بالانس کننده جامعه است و اگر این ظرفیت از بین برود خدا می داند که امروز سوریه و عراق برایمان آرزو میشود. شما محکوم هستید که دردل مردم جامعه محبوب بمانید. لطفا رخصت دهید تا از شما عبور کنیم.زیرا که عبور از شما برابر با حفظ شما و این گفتمان است. فکر کنید که جریان اصلاح طلبی چندنفر همچون ابوالفضل قدیانی ها و یا نوری زاد ها باید از دست دهد تا به خود آید. هنوز هستند کسانی که در تیم شما بازی نمی کنند و به نفع شما گل میزنند. اجازه دهید تا میدان برای آنها باز شود..تا دیر نشده رخصت دهید!!!

مسعود مویدی

برچسب ها

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن